با روز افزون شدن استفاده از تلفن های هوشمند و تبلت ها ، کاربران بیشتری با این ابزار به شبکه جهایی اینترنت متصل می شوند. همچنین کاربران وقت زیادی را به استفاده از این ابزار ها اختصاص می دهند. از طرفی طبق اعلام مسئولین مخابرات کشور، بیش از ۵۰ درصد از کاربران اینترنت در ایران با استفاده از گوشی های هوشمند از شبکه جهانی اینترنت استفاده می کنند.با در نظر گرفتن این مطالب ، می توان نتیجه گرفت استفاده از اپلیکشن های تلفن های هوشمند مبتنی بر وب ، در ایران با رشد مناسبی همراه است.


نمای کلی

در صورتی که وب سایت شما ، دارای یک نرم افزار اندروید اختصاصی باشد، این نرم افزار امکانات داخلی وب سایت را به ساده ترین شکل ممکن در اختیار کاربران تلفن های همراه و تبلت ها قرار می دهد. کابران تنها به یک کلیک و با استفاده از اینترنت گوشی خود ، در سریع ترین زمان ممکن به آخرین مطالب شما دسترسی خواهند داشت. با توجه به این که این نرم افزار بر روی گوشی کاربر نصب می شود و بخشی از قالبت ها و ظاهر وب سایت درون این ابزار گنجانده شده است ، کاربران از دریافت حجم بالایی از اطلاعات شامل قالب وب سایت و تصاویر عمومی استفاده شده در وب سایت بی نیاز خواهند بود و با سرعت بیشتری به مطالب اصلی و به روز وب سایت دسترسی خواهند داشت. همچنین با استفاده از ابزار های ذخیره سازی اطلاعات بر روی گوشی ، کاربران میتوانند به صورت آفلاین و در زمانی که به شبکه اینترنت دسترسی ندارند هم از اطلاعات موجود در نرم افزار های شما استفاده نمایید.


بستر نرم افزاری

فراگسترش به طور تخصصی بر روی توسعه نرم افزار ها برای سیستم عامل اندروید تمرکز کرده است. تمام نرم افزار های تولید شده با وب سایت های طراحی شده و نرم افزار های تحت وب تولیدی فراگسترش هماهنگ هستند. به این صورت که پردازش اصلی مورد نیاز ، با توجه به نوع درخواست کاربر ، بر روی وب سایت انجام گرفته و اطلاعات نهایی برای کاربر ارسال می شوند.


رابطه کاربری

سیستم عامل اندروید از سبک و اصول طراحی اختصاصی خود بهره می برد. این استاندارد ها با استاندارد های استفاده شده در محیط وب متفاوت است. لذا طراحی و اجرای یک رابطه گرافیکی بهینه شده برای نرم افزار اندروید ضروری است. این رابطه کاربری مطابق رابطه کاربری وب سایت مشتری طراحی می گردد و در عین متفاوت بودن اصول طراح و پیاده سازی یک رابطه کاربری واحد را در سایت و گوشی در اختیار کاربر قرار می دهد.


فن آوری های مورد استفاده

توسعه سیستم اندروید بر مبنای استاندارد های شرکت گوگل انجام می پذیرد و مستندات مورد استفاده در وب سایت اندروید در دسترس علاقه مندان است. فراگسترش هم بر مبنای همین اصول نرم افزار های مورد نیاز مشتریان را توسعه می دهد.